Hlavná stránka Augustové aktuality
Augustové aktuality

 

Krátka správa z augustovej letnej školy  

V dňoch 14.8.2011 až 22.8.2011 sa v priestoroch penzióna Tematín, v Moravanoch nad Váhom, uskutočnila druhá letná škola projektu Centrum rozvoja doktorandov.

 

Na školení sa zúčastnilo 23 doktorandov a mladých vedeckých pracovníkov. Boli vybraní z viac ako stovky prihlásených hlavne na základe  motivačného listu a  filozofie vyučovania. Výber zabezpečili lektorky Dr. Pleschová, Dr. Simon a Dr. Mattová.

Na školení sa ako lektori zúčastnili uvedené tri lektorky, ako aj Dr. Plesch, Dr. Szabó, Dr. Davis, Dr. Nagaj, Mgr. Jurkovič, Dr. Rabl a Dr. Renc-Roe.

 

V prvý, príchodový deň sa program začal o 17:30 privítaním účastníkov a úvodnými informáciami o letnej škole. Ostatné dni letnej školy pokračovali školením v dvoch blokoch dopoludnia a ďalším blokom popoludní. Neskôr nasledovala prestávka na kávu a čaj, spojená so štúdiom literatúry. Podvečer prebiehali dobrovoľné konzultácie, o ktoré však bol obrovský záujem. Letnú školu spestrovali aj niektoré oddychové a spoločenské aktivity - v pondelok prehliadka Moravian, ktorú viedol manažer penzionu,  v utorok si účastníci pozreli múzeum oltimerov, .v stredu výlet loďou po Sĺňave. V ostatné dni mali v poobedných hodinách voľný program, ktorý časť účastníkov využila na prechádzky do Piešťan a wellness priamo v penzióne. Posledný deň školenia bol venovaný vyplňovaniu dotazníkov a odovzdávaniu certifikátov. Vzhľadom na rozsiahlosť dotazníkov bude pre ich spracovanie potrebný dlhší čas, pri letmom nahliadnutí bolo ale zrejmé, že drvivá väčšina účastníkov hodnotila celkovo letnú školu ako vynikajúci projekt a bola spokojná aj s realizačnou stránkou. 


 Letná škola bola realizovaná vďaka projektu "Centrum rozvoja doktorandov. Vzdelávanie založené na vedeckých poznatkoch." podporeného ASFEU a ESF v rámci operačného programu Vzdelávanie. Moderné vzdelávanie pre vedomostnú spoločnosť/Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov EÚ.

 

 

 

          Informácie k 2.turnusu Letnej školy

V dňoch 14. – 22.augusta 2011 sa v Moravanoch nad Váhom v penzióne Tematín uskutočnila druhá letná škola Ako kvalitne učiť na vysokej škole

 

V auguste 2011 Letnú školu absolvovali títo účastníci:
 
Beáta Ďuračková , Martina Luckanicova, Silvia Lieskovská, Zuzana Adamova, Katarína Hrnčiarová, Ivan Ropovik, Petra Zrnikova,
Zuzana Škodova, Renáta Bzdilová, Gabriel Eštok, Jana Sedliaková, Katarína Nachtmanová, Zuzana Ištvánfyová, Juraj Ilavský,
Martina Čižmáriková, Martina Kravárová, Ján Drgo, Emília Spišáková, Peter Dzurjaník, JUDr. Svetlana Soľaníková,
Daniela Zajková, Miroslava Petáková, ThLic. Lukáš Petruš, Adriana Boleková.

 

Podrobnejšie informácie a program augustového termínu nájdete v časti Letná škola  Ako kvalitne učiť .

Prehľadnú tabuľku programu augustovej Letnej školy si môžete vo formáte pdf stiahnuť  TU.

 

 
Moderné vzdelávanie pre vedomostnú spoločnosť/ Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov EÚ